PDFSpausdinti

Stogo dangos

Statant namą didelį dėmesį rekia skirti stogui, nes jis yra viena iš svarbiausių namo dalių. Nuo parinktos stogo dangos ir konstrukcijos priklauso viso namo išvaizda, juk stogas yra penktasis namo fasadas. Dar viena stogo paskirtis yra apsaugoti namą nuo drėgmės, šalčio, karščio, triukšmo.

Stogas yra viena iš brangiausių pastato dalių. Stogo įrengimas sudaro 20-25% viso statinio statybos sumos, o tai verčia labai atidžiai rinktis stogo dangos ir konstruktyvo medžiagas. Jeigu nesate tikras ar teisingai renkatės medžiagas, konsultuokitės su specialistais ir išsirinkite tikrai geros kokybės medieną, difuzinę plėvelę ir kitas stogo konstrukcijai įrengti reikalingas medžiagas.

Renkantis stogo dangą reikia neužmiršti ir viso namo apdailos, naudojamų medžiagų. Šiuo metu rinkoje yra labai platus stogo dangos pasirinkimas nuo klasikinės iki naujausiomis technologijomis sukurtos. Populiariausios stogo dangos yra banguotieji fibrocementiniai lakštai, paprasčiau vadinami šiferiu, molinės ar betoninės čerpės, bituminė danga, metalinė stogo danga. Pastaroji mūsų rinkoje šiuo metu yra labiausiai paplitusi.

Metalinės stogo dangos yra populiarios dėl keleto veiksnių. Vienas iš pagrindinių – patrauklus kainos ir kokybės santykis. Ji yra lengvai montuojama, ilgaamžė, nereikalaujanti didelės priežiūros. Metalinės stogo dangos gamintojai savo pirkėjams gali pasiūlyti itin didelį pasirinkimą: čerpės imitacijos, įvairiausių trapecijos profilių, sinuso formos (banguotieji lakštai), klasikinio valcuojamo profilio stogo dangas.

Banguotųjų fibrocementinių lakštų stogo danga, kitaip vadinama šiferiu, nuo seno yra populiari mūsų šalyje. Ji puikiai tinka mūsų klimatinėms sąlygoms, yra patvari, ilgaamžė. Tokios stogo dangos montavimas nėra sudėtingas, o ir kaina atitinka kokybę. Banguotieji lakštai stogui gaminami įvairių dydžių, ganėtinai plati spalvų gama.

Čerpėmis stogai dengiami nuo senovės. Keraminių čerpių stogo danga yra viena iš ekologiškai švariausių ir patvariausių stogo dangų, galinti atlaikyti didelius temperatūrų pokyčius. Jos neveikia jokie kenkėjai ir mikroorganizmai. Šiandien be keraminių čerpių galima įsigyti ir betoninių čerpių. Šiai stogo dangai reikalingas tam tikras nuolydis, kad po čerpėmis nepatektų drėgmė.

Bituminė stogo danga gali būti prilydoma, banguotų lakštų formos ar čerpelių (žvyno) formos. Prilydoma bituminė danga naudojama sutapdintų stogų ar stogų, turinčių labai mažą nuolydį, dengimui. Bituminiai banguotieji lakštai, kitaip – bituminis šiferis, daugiausia naudojami pavėsinių ar ūkinių pastatų dengimui. Ši danga yra viena iš pigiausių rinkoje siūlomų stogo dangų. Trečioji iš siūlomų bituminių dangų yra bituminės čerpelės. Pastaroji dažniausia naudojama individualių gyvenamųjų namų stogams dengti. Danga pasižymi ilgaamžiškumu, gera išvaizda. Ją galima dengti ir nedidelį nuolydį turinčius stogus.

Taupykite savo laiką ir rinkdamiesi ar jau užsakinėdami stogo dangą neužmirškite komplektuojančių detalių, tokių kaip kraigas, vėjalentės, laštakiai, lietaus nuvedimo sistema, tvirtinimo detalės. Jums reikės apskardinti kaminus, įrengti ventiliacinius kaminėlius, anteną.

Norime pabrėžti, kad darydami stogą, neužmirštumėte įrengti saugos priemonių: sniego gaudytuvai, laipteliai, kopėčios, kiti saugos elementai.

Jeigu Jūs nežinote ką pasirinkti ar esate neužtikrintas dėl savo pasirinkimo – kreipkitės į mus. Mes jau daugelį metų dirbame šioje srityje, todėl galėsime suteikti Jums profesionalią pagalbą, sudaryti stogo įrengimo ar remonto sąmatą, sukomplektuosime medžiagas, o mūsų stogdengių komanda, turinti ilgametę patirtį, atliks reikiamus darbus.